Christina Thorén certifierad SAFe 5 Product Owner / Product Manager (PO/PM)

Sommaren 2019 certifierade sig Christina Thorén i SAFe Product Owner/Product Manager (4.6) för att kunna bidra i den agila transformation hos en av Göteborgs stora och globala automotive företag, där hon satt i ett konsultuppdrag i rollen som Product Owner. Då Scaled Agile Framework har uppgraderats till 5.0 var det det dags att förnya både kunskaper och certifiering.

Stort grattis Christina Thorén för både genomförd uppgradering av SAFe certified member upgrader achievement och för det förnyade certifikatet som Certified SAFe 5 Product Owner / Product Manager (PO/PM).

Christina har tidigare genomfört två dagars kursen "SAFe Product Owner/Product Manager" för att med nya kunskaper inom det agila ramverket Scaled Agile Framework (SAFe), kunna bidra i den agila transformation hos en av Göteborgs stora och globala automotive företag, där Christina har haft rollen som Product Owner och nu Scrum Master.

Efter denna kurs har du kunskaperna för att ta en ledande roll i Program Increment Planning för att säkerställa samsyn och en gemensam planering samt formulera Epics, Features och User Stories med hjälp av Scaled Agile Frameworks principer.


Vi stöttar initiativet "Hemlig kompis"

17 april 2025

I år väljer vi att stötta initiativet "Hemlig kompis" – ett projekt som Göteborgs Stadsmission gör tillsammans med Göteborgsvarvet, som gör det möjligt för fler barn att delta i Minivarvet. Klicka in och se hur du också kan bidra.

Lär känna vår nya kollega Marinett Stridbeck!

16 april 2025

Vi är glada och stolta över att kunna berätta att Marinett Stridbeck har börjat hos oss. Då vi ville lära känna Marinett lite mer, passade vi på att ställa lite frågor till henne under första dagens gemensamma lunch.

Åk till toppen