Nytt rekord i bidrag från IKAROS till julklappsvagnen 2018

Det känns fantastiskt att tillsammans med IKAROS kunder vara med och bidra för andra året i rad, till Göteborgs Stadsmissions initiativ med Julklappsvagnen.

IKAROS är även i år Julpartner till Stadsmissionen och bidrar till Julklappsvagnen 2018. I år blev det med hjälp av IKAROS kunder nytt rekord! Hela 28 000 kronor som lämnades över till Glenn Hysén, Alexandra Zazzi och Anette Tingets, från Göteborgs Stadsmission i form av en julcheck.

Klicka här för GPs video. 

Nytt för i år var att IKAROS tillsammans med Jennie Elheim, från Göteborgs Stadsmission, fick förmånen att bjuda på kaffe, saft, pepparkakor och skumtomtar till alla fantastiska människor i väntan på att Julklappsvagnen rullade in.


Lär känna vår nya kollega Sofie Lundqvist!

29 april 2026

Vi är glada och stolta över att Sofie Lundqvist har börjat hos oss.  Sofie kommer bidra med att ytterligare stärka upp IKAROS erbjudande inom Data & Analytics. För att lära känna Sofie lite bättre ställde vi några frågor till henne.

Lär känna vår nya kollega Jesper Karlsson!

04 mars 2026

Vi är glada och stolta över att kunna berätta att Jesper Karlsson har börjat hos oss. Då vi ville lära känna Jesper lite mer, passade vi på att ställa lite frågor till vår nya kollega under första dagens gemensamma lunch.

Julklappsvagnen 2025

06 december 2025

I år slog stoppet i Majorna nytt rekord i antal besökare till Julkappsvagnen – ett fantastiskt bevis på hur många som vill vara med och sprida värme genom att skänka julklappar. Även denna gång hade vi glädjen att ansvara för stoppet på Älvsborgsgatan, där vi mellan kl. 11 och 12 skapade en härlig julstämning. Alla som passerade fick njuta av varm soppa, kaffe, saft, dryck, godis och fika medan Julklappsvagnen gjorde sitt uppskattade stopp.

Åk till toppen