Linnéa Ottermark har kompetensutvecklat inom Leading SAFe

Linnéa Ottermark har kompetensutvecklat sig ytterligare inom agila metoder, genom att nyligen delta på kursen Leading SAFe 4.6 hos ProAgile. 

Kursen gör Linnéa väl förberedd att jobba enligt det agila ramverket Scaled Agile Framework® (SAFe)och kan nu bättre bidra i den agila transformation hos en av Göteborgs stora och globala automotive företag, där hon sitter i ett konsultuppdrag som agile initative leader.
Kursen riktar sig till de som jobbar i en organisation som använder eller funderar på att börja använda delar av det agila ramverket Scaled Agile Framework® (SAFe)
Sedan tidigare har Linnéa genomfört kurser hos ProAgile inom Scrum och Product Owner samt att hon är certifierad Professional Scrum Product Owner I och Professional Scrum Master I.

Vi stöttar initiativet "Hemlig kompis"

17 april 2025

I år väljer vi att stötta initiativet "Hemlig kompis" – ett projekt som Göteborgs Stadsmission gör tillsammans med Göteborgsvarvet, som gör det möjligt för fler barn att delta i Minivarvet. Klicka in och se hur du också kan bidra.

Lär känna vår nya kollega Marinett Stridbeck!

16 april 2025

Vi är glada och stolta över att kunna berätta att Marinett Stridbeck har börjat hos oss. Då vi ville lära känna Marinett lite mer, passade vi på att ställa lite frågor till henne under första dagens gemensamma lunch.

Åk till toppen