Lotta Rangaard certifierad Professional Scrum Master (PSM I)

Lotta har skrivit certifieringsprovet via Scrum.Org och är numera Professional Scrum Master (PSM I). Ett stort grattis Lotta!

Lotta Rangaard har uppdrag i rollen som business analyst hos en av Göteborgs stora och globala automotive företag, där man har valt att jobba enligt det agila ramverket Scaled Agile Framework(SAFe) och  SCRUM. Lotta har kompetensutvecklat sig inom den agila metoden Scrum genom att nyligen delta på kursen "Professional Scrum Master" hos ProAgile. Kursen vänder sig till projektledare, linjechef, team lead, Scrum Master eller agil coach och ger kunskaper om SCRUM, det agila arbetssättet och hur man kan hjälpa till att införa eller förbättra användandet av Scrum i en organisation eller i ett team. 

 

Efter genomförd utbildning skrev Lotta certifieringsprovet och är numera Professional Scrum Master (PSM I). Certifikatet är utfärdat av Scrum.Org.

Bra jobbat Lotta!


Vi stöttar initiativet "Hemlig kompis"

17 april 2025

I år väljer vi att stötta initiativet "Hemlig kompis" – ett projekt som Göteborgs Stadsmission gör tillsammans med Göteborgsvarvet, som gör det möjligt för fler barn att delta i Minivarvet. Klicka in och se hur du också kan bidra.

Lär känna vår nya kollega Marinett Stridbeck!

16 april 2025

Vi är glada och stolta över att kunna berätta att Marinett Stridbeck har börjat hos oss. Då vi ville lära känna Marinett lite mer, passade vi på att ställa lite frågor till henne under första dagens gemensamma lunch.

Åk till toppen